Novinky
Nový rok

Začal nám nový rok a my máme nový článek na našem webu. Tak se podívejte, navíc zanedlouho bude další, další, ... :-) A bude nové zboží a ...

více
Odstartováno

A je to tady, začínáme... Snažíme se nabízet originální zboží, které se nám snad bude dařit co nejčastěji doplňovat. Předem všem děkujeme za podporu a případné nákupy. Již nyní máme...

více

5 míst, která napoprvé ve východní Asii nesmíte minout

Přidáno: 02.12.2015

My tam byli, jeďte taky!

 

 

1) Velká čínská zeď (Čína)Velká čínská zeď

Jeden z divů světa, který je prý vidět i z vesmíru (nemáme ověřeno, na oběžné dráze jsme zatím nebyli). Už jste o ní četli, slyšeli a nejspíš i viděli na nesčetně fotografiích propagujících turismus v Číně. Jenže těžko její rozsáhlosti uvěřit či pochopit, dokud ji nespatříte na vlastní oči. Proto ostatně Velkou čínskou zeď řadíme v našem výčtu hned na první místo. Každý cestovatel by ji zkrátka měl vidět. A je jedno jestli se zajímáte o historii nebo architekturu. Lehký trek po jednom z veřejnosti přístupných úseků vás prostě dostane. V letních měsících si nezapomeňte dostatek vody a v těch zimních pak hodně teplé oblečení.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Čiang Mai (Thajsko)čiang Mai

Do Thajska, přezdívaného jako „Země úsměvů“, se turisté hrnou s cílem strávit relaxující dovolenou. Je jedno jestli jedou za nádhernými plážemi či vytříbenými masážemi. Napoprvé jim běžně unikne Čiang Mai, hlavní město severu. Zdejší často až ospalá atmosféra města s třemi stovkami chrámů a menších watů, nespočtem masážních salónů a bazarů či tržišť je přesně to, co od hektického života v kanceláři potřebujete. Během roku se zde konají každoroční festivaly a než se sem vydáte, zjistěte si, zda se náhodou do jednoho z nich netrefíte. Může být těžší najít odpovídající ubytování. Z města se můžete vydat na horké prameny či nejvyšší horu Thajska.

 

 

 

3) Angkor (Kambodža)Angkor

Cesta do historie a pořádný kus středověké architektury, kterou nikde jinde nespatříte. Tímto místem prochází snad úplně všichni návštěvníci Kambodži. Středověké město Angkor bylo vybudováno mezi 9. až 13. stoletím a mezi zdmi zdejších chrámů můžete strávit celé dny. Ostatně nejedná se pouze o jeden větší chrámový komplex, ale k průzkumu budete potřebovat kolo, motorku nebo místního řidiče tuk-tuku. Mezi hlavní chrámy, které nikdo nechce minout patří Angkor Wat, věže Bayonu v Angkor Thomu a Ta Prohm (o kterém vám všichni místní budou vyprávět, že se zde natáčel film Tomb Raider s Angelinou Jolie, což skutečně bylo zde). Nakonec po parném dni prohlídek starověkých reliéfů nezapomeňte uhasit žízeň místním pivem, jak jinak než značky Angkor.

 

 

4) Tunely Cu Chi (Vietnam)Tunely Cu Chi

Vietnam sám toho může skutečně hodně nabídnout. Od jedné z nejzdravější tradiční kuchyně, přes pláže, divokou přírodu, kterou můžete objevovat na motorkách, až po rýžová políčka na severu země. Jestli ale něco jinde nenajdete, pak to jsou právě tunely Cu Chi. Jedná se o systém vyhloubený pod zemí, který za války ve Vietnamu využívali příslušníci Vietkongu. Mimochodem dokonce zde údajně žily celé rodiny a několik dětí se zde i narodilo. Do tunelů se dostanete snadno s pomocí jedné z cestovních agentur v Saigonu.

 

 

 

 

5) Pláže Palawanu (Filipíny)Pláže Palawanu

Palawan patří mezi filipínské ostrovy a důvod, proč jsme jej vybrali, je poměrně jednoduchý. Existuje na něj letecké spojení z Manily, hlavního města Filipín. Má nádherné písčité pláže (především v severních částech ostrova) a navíc jeho starosta vyhlásil nulovou toleranci vůči zahazování odpadků na ulici. Využijte jednoho z nabízených výletů na některé okolní ostrovy, tzv. Island Hopping. Dni strávenému ve stínu palem, koupání v moři a pojídání čerstvě připravených mořských plodů se může rovnat máloco.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2024 © wanatit.cz – Orientální zboží s příběhem