Novinky
Nový rok

Začal nám nový rok a my máme nový článek na našem webu. Tak se podívejte, navíc zanedlouho bude další, další, ... :-) A bude nové zboží a ...

více
Odstartováno

A je to tady, začínáme... Snažíme se nabízet originální zboží, které se nám snad bude dařit co nejčastěji doplňovat. Předem všem děkujeme za podporu a případné nákupy. Již nyní máme...

více

54 tradic

Přidáno: 06.09.2016

Vietnam se nachází v Jihovýchodní Asii a hraničí s Čínou, Laosem a Kambodžou. Jeho východní a jižní hranice pak obklopuje Jihočínské moře. Díky své rozlehlosti a historii na tuto asijskou zemi působily, a působí, nejrůznější vlivy od východočínských, přes indické až po francouzské a americké z dnešní doby.

 

Tyto a všechny další geografické údaje jsou poměrně dobře známé i v našich končinách. Méně se však už ví, že téměř devadesátipěti milionovou populaci ve Vietnamu tvoří 54 různých etnických skupin. Těch nejpočetnějších – Vietů či Kinhů, jak se nazývají – je přitom podle posledních údajů přes sedmdesát milionů. Mezi známější etnika patří Hmongové, Muongové, Khmérové či Tayové.

 

Vůbec nejméně početnou etnickou skupinu tvoří lidé O Du. Těch na území Vietnamu a také Laosu žije pouhých několik set.

 

Ideálním místem pro vhled do života jednotlivých etnik je pochopitelně Vietnam samotný. V silách jedince zřejmě není seznámit se se všemi etniky. Budete-li však v hlavním městě Hanoji, zajděte do muzea etnologie, které podle návštěvníků patří k jedním z nejlepších muzeí v Jihovýchodní Asii. Musíme potvrdit, že i pro nás patří zdejší muzeum etnologie k top atrakcím.

 

54 tradic


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2024 © wanatit.cz – Orientální zboží s příběhem