Novinky
Nový rok

Začal nám nový rok a my máme nový článek na našem webu. Tak se podívejte, navíc zanedlouho bude další, další, ... :-) A bude nové zboží a ...

více
Odstartováno

A je to tady, začínáme... Snažíme se nabízet originální zboží, které se nám snad bude dařit co nejčastěji doplňovat. Předem všem děkujeme za podporu a případné nákupy. Již nyní máme...

více

Nevěřte (všem) fotografiím

Přidáno: 23.02.2017

Z prospektů cestovních kanceláří, vyskakujících oken na webu, ale i cestovatelských časopisů na nás vyskakují malebné scenérie. Jenže realita často bývá odlišná. Fotografie byla zcela určitě pořízena v tom nejlepším denním i ročním období a naprosto jistě se na ní grafici vyřádili také při zpracování v počítači.

Vy ale na vytoužené destinaci můžete narazit na tvrdou realitu. Jednoduše vám nevyjde počasí a nemusí to být jen tím, že byste se trefili do období monzunů. Může být jen pod mrakem či z kopců se snášet mlha, která se vás nepustí, dokud nebudete muset odjet pryč.

 

Můžete narazit i na nepřízeň osudu v podobě výpadku elektřiny, rozmnožení nové populace komárů či porouchaného automobilu. Stará poučka zní, že může-li se stát cokoliv, stane se to. Nebo – a to je stále častější jev – na daném místě nejste sami. Tedy, nejen, že nejste sami, ale nachází se tam stovky, tisíce či desítky tisíc jiných fotografie-chtivých turistů.

 

Stačí se na internetu porozhlédnout na snímky třeba ze svítání u Angkor Watu, nejznámější kambodžské památky. A srovnat s obrázkem, který připojujeme.

 

Neříkáme, že cestovat nebo navštívit největší lákadla konkrétní oblasti nestojí za to. Buďte ale připraveni, že masová turistika se dostala i na dříve bohem zapomenutá místa. Minimálně se tak vyhnete jistému zklamání.

 


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2024 © wanatit.cz – Orientální zboží s příběhem