Novinky
Nový rok

Začal nám nový rok a my máme nový článek na našem webu. Tak se podívejte, navíc zanedlouho bude další, další, ... :-) A bude nové zboží a ...

více
Odstartováno

A je to tady, začínáme... Snažíme se nabízet originální zboží, které se nám snad bude dařit co nejčastěji doplňovat. Předem všem děkujeme za podporu a případné nákupy. Již nyní máme...

více

Na talíři Bún chả

Přidáno: 09.08.2016

Jestliže se něco rozhodně nedá vietnamské kuchyni odepřít, pak to, že patří mezi nejzdravější na světě. Tradiční pokrmy se neobejdou bez nejrůznějších bylinek pomáhajících při trávení, zelenina a tučné(!) maso jsou pak každodenní záležitostí. Stejně jako mnoha jiným cestovatelům, i nám se stalo, že jsme zdejší kuchyni jednoduše propadli.

 

Zřejmě i v naší české kotlině už každý slyšel o tradiční polévce Phở, ať už hovězí či kuřecí. Vietnamská kuchyně ale není jen Phở a několik jejich mutací. Poslední návštěva amerického prezidenta Baracka Obamy v Hanoji strhla americké i lokální šílenství v podobě jiného tradičního pokrmu – Bún chả – grilovaného masa s rýžovými nudlemi.

 

Obvykle se toto jídlo podává v podobě tučného grilovaného hovězího masa (můžete se ovšem setkat i s jakousi vietnamskou obdobou grilovaných karbenátků), talířem nudlí, kopou bylinek a menší miskou se zeleninou, do které si maso a nudle s bylinkami namáčíte. K tomu si často lze přiobjednat smažené jarní závitky a dochutit grilované maso česnekem či ostrými čili papričkami.

 

Dobrou chuť!


A jak taková jedna porce vypadá?bun-cha


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2024 © wanatit.cz – Orientální zboží s příběhem