Novinky
Nový rok

Začal nám nový rok a my máme nový článek na našem webu. Tak se podívejte, navíc zanedlouho bude další, další, ... :-) A bude nové zboží a ...

více
Odstartováno

A je to tady, začínáme... Snažíme se nabízet originální zboží, které se nám snad bude dařit co nejčastěji doplňovat. Předem všem děkujeme za podporu a případné nákupy. Již nyní máme...

více

Legenda o Pixiu

Přidáno: 18.01.2017

Vypadá jako míšenec tygra, draka a žáby. Nebo okřídleného lva. Asi tak by vám mohli asiaté od Tchaj-wanu přes Čínu až po Vietnam popsat Pixiu, či někdy také Pi Yao. Mýtického tvora, který chrání svého nositele před zlými silami. Velmi často se s tímto zvířecím míšencem můžete setkat v podobě nefritového šperku zasazeného do řetízku či prstenu.

 

Kromě ochrany před zlem má údajně Pixiu ještě další schopnost – přitahovat bohatství. Podle těchto dvou základních dovedností se odlišuje i vyobrazení tohoto mýtického tvora. A liší se podle počtu rohů.

 

Pixiu s jedním rohem je považován za ochránce, který zažene všechny zlé duchy. Nejčastěji se jeho podobizna umisťuje na vchodové dveře domu či kanceláře, hledící směrem ven. Nikoliv dovnitř, to by mohlo naopak na dům přivolat neštěstí.

 

Pixiu se dvěma rohy pak chrání a přitahuje bohatství. Podle Feng-šuej by měl být umístěn tam, kde chce jeho majitel zbohatnout. Může tak klidně být mezi mincemi v peněžence. Často bývá součástí dekorace kanceláří, ale nikdy by neměl přímo hledět na kohokoliv v místnosti.

 

Na obrázku můžete vidět Pixiu vytesaného do tygřího oka.


Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář

Copyright 2015 - 2024 © wanatit.cz – Orientální zboží s příběhem